KURUMSAL SEYAHAT ACENTASI

Kurumsal Seyahat Danışmanlığı

Kurumsal seyahat danışmanlığı, şirketlerin ihtiyaç duyduğu seyahat kalemlerinin, belirlenen bütçeler içerisinde kalınarak, kaliteli hizmetle yönetilmesi ve raporlanabilir olması esas alınarak gerçekleştirilir.

 

İhtiyaçların Belirlenmesi

Şirket seyahatlerinin gerçekleşmesinden önce, mevcut seyahatte kullanılacak seyahat araçlarının verimliliği ve gerekliliği konusunda bir analizin size zaman kaybettirmeden yapılması gerekiyor. Kurumsal seyahatlerde en çok yapılan hataları kısaca özetlersek;

- Seyahat edilecek bir ülkenin veya ülkenin bağlı olduğu birliğin vizesinin olmasına rağmen yeniden vize almaya çalışmak ya da aynı vize ile ülke birliğinde ki diğer ülkelere gidilemeyeceğini düşünmek.

- Trenle gidilebilecek ya da araç kiralandığında çok daha ucuza gelecek ve neredeyse aynı süre zarfında varış noktasına ulaşabileceğiniz destinasyonlarda bunların farkında olmadan gereksiz uçak bileti masrafı yapmak.

- Havayollarının, satış politikalarından ötürü daha ucuza sunduğu paket uçuşlar yerine, farklı havayolları ya da gidiş dönüş ayrı ayrı biletleme seçenekleri tercih edip ekstra hizmet bedelleri ve fiyat farkları ödemek.

- Konaklama gerçekleştirilecek otellerin iptal, iade, geç giriş ve çıkış kurallarına hâkim olunmamasından dolayı bu konularda mağduriyet yaşama ve aynı destinasyonda aynı yıldız ya da standartlarda olan oteller mevcutken düzgün araştırma yapılmamasından dolayı daha yüksek ücretlerle konaklama.

Kurumsal seyahatinizde bu tür küçük görünen nüanslardan dolayı yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalırsınız. İhtiyaçlarınızın düzgün belirlenebilmesi yüksek maliyetli iş gezilerinizi ortadan kaldıracaktır.

 

Teşvikler Hakkında Bilgilendirme:

Yurt dışı iş seyahatleri, fuar ziyaretleri ya da katılımcı olarak yer alınan fuarlar devlet teşvikleri ile desteklenmektedir. Doğru bir belgelendirme ve faturalandırma ile işletmenizin seyahat giderlerini minimize edecek teşviklerden faydalanabilirsiniz.

 

Seyahat Kalemlerinin Bir Bütün Olarak Sunulması:

Kurumsal seyahat hizmetleri bir bütünün ayrılmaz parçalarıdır. Seyahat enstrümanları olan uçak bileti, otel rezervasyonları, vize hizmeti, araç kiralama ve transfer birbirinden bağımsız olarak ayrı ayrı işlemler ile satın alındığında, işletmeniz paket indirimlerden faydalanamayacağı gibi aynı zamanda gözden kaçacak ufak detaylar ile seyahat maliyetleriniz de artacaktır.

 

Faturalandırma Süreci:

Planlama ile başlayıp, kurumsal seyahatinizin bitiş anına kadar olan sürecin yönetilmesi derecesinde önemli olan bir detay da faturalandırma ve raporlamanın doğru gerçekleşmesidir. İşletmeler departmanlarına, personellerine, proje ayrımlarına ya da ürün gruplarına göre muhasebesi açısından en anlaşılır faturalandırmayı tercih ederek zaman kaybının önüne geçmiş ve kendisi için en doğru verileri görebilmiş olacaktır.

DGG Tourism Service işletmelerin kurumsal seyahatlerinde ihtiyaçlarını analiz ediyor, maliyeti düşük ama yüksek kalitede bir seyahat gerçekleştirmesi için doğru ürün gruplarını sunuyor ve işletme muhasebelerinin en işlevsel verileri görmesini sağlayacak faturalandırma seçenekleri ile kurumsal seyahat danışmanlığınızı sağlıyor.